Hafciarnia

11:25:00 KreatywnaTV 6 Comments


Znacie to uczucie, kiedy schodzi się z karuzeli? Tę lekkość połączoną z chwilowym oszołomieniem? Świat wydaje się inny, może nawet lepszy, bo przecież nie odbieramy wtedy wszystkich bodźców. Ja tak czułam się przez pierwsze dwa tygodnie funkcjonowania Hafciarni. Trochę oszołomiona i skołowana, ale zadowolona, bo udało mi się wcielić w życie jedno z marzeń. Ale może zacznijmy od początku. 

Od dawna myślałam o tego typu stronie, ale jakoś nie miałam odwagi wcielić ten plan w życie, wreszcie, podczas innego hafciarskiego spotkania trafiłam na prawdziwą burzę, którą wywołały komentarze jednej z uczetniczek. Hejt w czystej postaci dodatrł również do naszego, rękodzielniczego świata. Szczerze, w ciągu pierwszych kilku minut byłam zdruzgotana, bo znam wiele osób zajmujących się rękodziełem i naprawdę nie rozumiem jak ktoś inny, również rękodzielnik, może aż tak hejtować.

Dlaczego?

To pytanie wciąż powracało, jednak ja nie potrafiłam znaleźć żadnego logicznego wytłumaczenia. Może chodzi o bloga i zarabianie na nim, a co za tym idzie wykoszeniu za pomocą takich komentarzy konkurencji. Po analizie bloga owej osoby stwierdziłam, że raczej ta opcja nie wchodzi w grę. Zlecenia? Też raczej nie. Więc dlaczego?

Nic... pustka w głowie... Dalej nie rozumiem...

Po jakimś czasie porzuciłam rozwarzania nad hejtem i utowrzyłam Hafciarnię (klik), czyli pierwsze robótkowe spotkanie online. W pierwszej odsłonie akcji wzięło udział ponad 80 sosób! To był dla mnie znak, że dobrze zrobiłam i takie nowe spotkania są nam wszystkim potrzebne. Potem przyszedł czas na stronę na FB, gdzie pojawiają się nie tylko informacje o spotkaniach, ale także linki do darmowych wzorów, czy akcji proawdzonych przez Was.

Cieszę się, że wreszcie udało mi się wcielić w życie jedno z moich najbardziej skrywanych marzeń :) W sumie chyba powinnam podziękować owej hejterce ;)


Ania


P.S. Więcej informacji o projekcie znajdziecie w poniższym filmiku :) 


6 komentarze:

Kolory roku 2016: Rose Quartz i Serenity

04:45:00 KreatywnaTV 3 CommentsStało się! Pantone Color Institute ogłosił kolory 2016 roku! 

Jak łatwo można się domyślić, zaraz po opublikowaniu informacji o kolorach roku 2016 w internecie zawrzało i to z kilu powodów. Po pierwsze Pantone wybrało aż dwa kolory, wcześniej zawsze był to jeden, a po drugie obie barwy budzą kontrowersje, gdyż przez wielu uważane są za mało uniwesalne. Jak się okazuje, Pantone Color Institute był o wiele bardziej chwalony za zeszłoroczny wybór, którym był Marsala, niż tegoroczny. Jednak osobiście uważam, że Marsala jest bardzo specyficznym odcieniem, który pasuje tylko wybranym.

Za kolorami 2016 roku idzie również bardzo jasny przekaz, ma on symbolizować spokój, harmonię i relaks. Zdaniem Pantone współczesny człowiek potrzebuje chwili wytchnienia od medialnego szumu, wszechogarniającej elektroniki, czy życia w ciągłym biegu. Ukojenia można szukać patrząc w niebio, i to właśnie barwy letniego nieba były inspiracją dla wyboru Rose Quartz i Serenity. O ile oba kolory mają symbolizować spokój i harmonię, to medialny szum wokół nich nic z równowagą wspólnego nie mają. Gazety i portale już zaczęły publikować stylizacje oraz dodatki w tych dówch odcieniach, a Qrkoko zastanawia się, czy rękodzielnicy podejmą wyzwanie i kolory roku zawitają również u nich.

Cóż, po części Agata sama sobie odpowiedziała na to pytanie. Część z nas, a zwłaszcza Ci, którzy zajmują się biżuterią będą musieli zaprzyjaźnić się z tymi kolorami, nawet jeśli osobiście ich nie cierpią. Takie prawa rynku. Podobnie będzie z hafciarkami, które często robią metryczki i pamiątki z okazji ślubu, czy też innych rocznic. Tutaj również będzie miało znaczenie to, czy osoba, dla której powstaje dana praca będzie podążać za modą, czy po porstu lubi te dwa kolory. Jednak o ile rose quartz i serenity nie są aż tak często wykorzystywane w pamiątkach ślubych, to w metryczkach już tak, więc tutaj gigantycznej rewolucji mieć nie będzimy. Scrapbooking? To samo, co w przypadku haftu, są rodzaje prac, w których takie odcienie są wręcz standardem, więc na pewno zobaczymy ich w nadchodzącym roku całkiem sporo, niezależnie od tego, czy są kolorami roku, czy też nie.

W tym momencie należy postawić nieco inne pytanie, czy fakt, że te dwa odcienie okrzyknięto kolorami roku, sprawi, że będzimy potrafili spojrzeć na nie w zupełnie nowy i świeży sposób, by następnie odkryć je na nowo i strorzyć kolejne piękne prace? Wierzę, że tak będzie. Ja już rozmyślam nad nowymi projektami i szukam tych kolorów w moich paletach. A Wy co sądzicie o tegorocznym wyborze Pantone?

3 komentarze:

Candied Apple kolorem miesiąca

08:22:00 KreatywnaTV 2 Comments


Dziś Tim Holtz zaprezentował kolor miesiąca, którym jest Candied Apple, czyli piękna, soczysta czarwień. W tym momencie mam ochotę krzyknąć: A nie mówiłam! Już 27 listopada obstawiałam, że następnym odcieniem w palecie Distressów będzie właśnie czerwień.

Jeszcze trochę czasu minie, zanim Candied Apple trafi do polskich sklepów i będzie można zobaczyć oraz przede wszystkim wypróbować ten odcień "na żywo", ale już teraz mogę śmiało powiedzieć, że skradł moje serce. Wygląda naprawdę cudnie, zresztą zobaczcie sami :)

źródło: YouTube
Kolor ten jest odrobinę zbliżony do Festive Berries, ale jest zdecydowanie bardziej soczysty i żywy. Candied Apple pięknie uzupełnia dotychczasową paletę Distressów, gdzie, w tej samej gamie kolorystycznej, znalzły się już cztery odcienie czerwieni - Barn Door, Festive Berries, Fired Brick oraz Aged Mahogany.

źródło: http://timholtz.com/

To nie koniec dobrych wiadomości na dziś :) Tym razem równolegle z dużym Distressem do sprzedaży trafi także ostatni w tym roku zestaw Distress Mini (Kit #15), w którym, oprócz Candied Apple, znajdziemy także Lucky Clover, Carved Pumpkin i Wiled Violet. Mam nadzieję, że ten czteropak pojawi się u nas już niedługo, bo naprawdę te ostatnie kolory zapowiadają się bardzo ciekawie. Już nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła wypróbować wszystkie cztery! :)
źródło: http://rangerink.com/

Na koniec rzućmy jeszcze okiem na wszystkie kolory, które pojawiły się w tym roku.

źródło: http://timholtz.com/

Patrząc na 12 nowych Distressów muszę przyznać, że doskonale uzupełniają dotychczasową paletę i jak zawsze dają duże pole do popisu :) Chyba najmniej przemawia do mnie Ground Espresso i Hockory Smoke, ale postanowiłam, że dam im szansę i kiedy pojawi się najnowszy zestaw, to również zamówię ten poprzedni. Gdybym miała wybrać tylko jeden  kolor, to miałabym z tym ogromny problem, bo wszystkie mają "to coś" ;) A Wam, który tegoroczny Distress spodobał się najbardziej?
2 komentarze: